یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱۱:٢۸ ‎ب.ظ چهارشنبه ٢٩ شهریور ،۱۳۸٥

 

کتاب آشپزی

 

یکی از تفریحات سالم من، ورق زدن کتاب آشپزی است. کتاب آشپزی ما نوشته رزا منتظمی است. بعضی وقت‌ها که حوصله‌ام سر می‌رود، یا دلم هوس غذا پختن می‌کند کتاب را برمی‌دارم و تصادفا یک صفحه‌اش را باز می‌کنم و اگر از کل ایده غذا خوشم بیاید مواد لازمش را بررسی می‌کنم و مطالبش را می‌خوانم. و همینطور سرسری بدون اینکه اصرار خاصی در حفظ کردن یا مقایسه داشته باشم، جلو می‌روم. احیانا غذایی را انتخاب می‌کنم تا فردا یا آخر هفته بپزم و چک می‌کنم مواد لازمش را داشته باشیم.

چند وقت پیش رفته بودم شهر کتاب، کتاب آشپزی مستطاب از سیر تا پیاز نوشته نجف دریابندری را که قبلا هم در موردش شنیده بودم را دیدم. چند بار کتاب را ورق زدم و دیدم که دلم می‌خواهد که داشته‌باشمش. ولی کدام خسیسی حاضر است برای کتابی که شاید سالی به دوازده ماه هم استفاده نشود!! ۲۹ هزار تومان پول بدهد؟

خوشبختانه بچه‌های شرکت ما رسم دارند برای مراسم تولد هر کس پول جمع کنند و کادویی بخرند. اکثرا هم در این خرید از خودشان نظرخواهی می‌کنند و یا حتی امر خرید را بخودش واگذار می‌کنند. تا آنجا که جدیدا کادو دهندگان در جلسه تقدیم هدیه سورپریز می‌شوند نه دریافت کننده آن! دیدم که یکی از چیزهایی که خیلی دوست دارم و علاوه بر این می‌دانم عمری حاضر به خریدش نیستم همین کتاب است. این شد که امشب پولی را که بچه‌ها برای کادو تولد برایم جمع کرده بودم را گرفتم و رفتم خرید کتاب. برای اطمینان بیشتر از صحت تصمیم، در کتابفروشی طرز پخت ته دیگ را نگاه کردم (این مورد در کتاب رزا نیست. یکبار که می‌خواستم ته‌دیگ رب بگذارم به پیسی خورده بودم!) و دیدم که تهیه ۵ نوع ته‌دیگ که البته ته‌دیگ رب جزوشان نبود را توضیح داده و همچنین گفته که اگر می‌خواهید ته‌دیگ به راحتی جدا شود باید چند دقیقه قابلمه را در سینک ظرفشویی که آب سرد تهش جمع شده بگذارید. البته این را می‌دانستم ولی بیشتر از کتاب خوشم آمد.

این شد که من صاحب یک کتاب آشپزی درست حسابی شدم!! هنوز از جلدی که تو مغازه شده بود بازش نکرده‌ام. و قصد دارم تا شنبه که بصورت رسمی صاحب کتاب می‌شوم این کار را نکنم. امیدوارم که با این کتاب هم کلی حال کنم و بعضی وقت‌ها هم غذاهای خوشمزه‌ای از رویش درست کنم.

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]