یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱٢:٠۱ ‎ق.ظ جمعه ٧ مهر ،۱۳۸٥

 

برنامه‌ريزی

 

داشتم کتاب "قورباغه را قورت بده!" نوشته برایان تریسی را می‌خواندم. کتاب ۲۱ فصل کوتاه دارد و هدفش معرفی یک سری روش برای غلبه بر تنبلی و بالابردن راندمان کار است.

بطور خیلی خلاصه تاکید کتاب بر مشخص کردن هدف، تعیین اولویت، و برنامه‌ریزی و زمان بندی برای آن است. و از فصل اول یک ریز دارد می‌گوید بدانید چه می‌خواهید، راه‌های رسیدن به آن را مشخص کنید و با برنامه‌ریزی گام به گام شروعش کنید. سبک نگارش کتاب تا حدودی حس "بدو بدو" را به آدم القا می‌کند. که خوب برای وقتی که آدم تازه کتاب را خوانده و گرم است کاملا مناسب است.

این کتاب را چند ماه پیش تا فصل ۱۱-۱۲ خوانده بودم. خواندن دوباره آن مطالب با آنکه باعث ایجاد نیمچه انگیزشی در من شد، ولی نمی‌دانم چرا بیشتر رساندم به حس "به کجا چنین شتابان!!"

راستش از اول تا آنجای کتاب، همش دارد می‌گوید فکر و ذکرتان باید هدفتان و موفقیت در کارتان باشد. که خوب برای منی که تنها هدف زندگیم موفقیت صرف در کار نیست چندان ارضاکننده نیست. البته می‌توانید بگویید که از دستورالعمل‌های این کتاب می‌توان در همه امور زندگی استفاده کرد. موافقم ولی تاکید اصلی کتاب بر کار و راندمان شغلی است.

تا اینکه رسیدم به فصل ۱۴. در این فصل برخلاف فصل‌های قبل، نیازهای انسانی نظیر استراحت و بیکاری البته باز هم به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده در نظر گرفته شده است؛ که بطور خاص برای من خیلی جالب بود. دو نکته اصلی این فصل که فکر می‌کنم مهمترین فصل کتاب باشد، را برایتان نوشته‌ام:

  • بعضی وقت‌ها یک ساعت زودتر خوابیدن می‌تواند زندگی شما را متحول کند.
  • هر هفته یک روز کامل کار نکنید. در این روز هیچ چیز نخوانید، حتی نامه. حتی به فکر کارهای عقب‌مانده نباشید و بطور کل از انجام هرکاری که به ذهنتان فشار بیاورید خودداری کنید.

تصمیم گرفته‌ام نصایح این فصل را بطور کامل آویزه گوشم کنم. ؛)

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]