یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱٠:٥٧ ‎ب.ظ دوشنبه ٦ آذر ،۱۳۸٥

 

غذاي امروز

 

امروز بعد از کلاس، با عجله با دوستم به طرف سلف رفتیم تا بلکه اینبار مجبور نباشیم غذای دوم و بدتر که معمولا عدس پلو یا لوبیا پلو است را بخوریم. در راه‌پله سعی می‌کنیم بو بکشیم و بفهمیم غذا چیست. بوی ماهی می‌آید و در سینی بچه‌ها هم بقایای سبزی پلو با ماهی به چشم می‌خورد. سینی و قاشق چنگال را برمی‌داریم. دوستم کارت غذا را از دستگاه رد می‌کند پیغام می‌دهد ژتون ندارید. من رد می‌کنم باز هم همان پیغام را می‌دهد. تعجب می‌کنیم. اول آبان ۴۰۰۰ تومان کارتمان را شارژ کرده بودیم و با یک حساب سرانگشتی می‌دانستیم که تا ۲-۳ ماه لازم نیست نگران تمام شدن پولمان باشیم.

بدو بدو به طبقه پایین پیش مسئول کارت‌ها می‌رویم، می‌گوید شارژتان تمام شده. مجدد شارژش می‌کنیم و کلی به کله‌هایمان فشار می‌آوریم که اگر قیمت غذا ۱۶۰ تومان باشد، باید ۲۵ بار غذا خورده باشیم که از ماه رمضان به اینطرف کل روزهای کاری کمتر از این مقدار بوده چه برسد به آن ۲-۳ بار در هفته‌ بعد از کلاس. آخرش می‌گوییم اشکال ندارد، فرض می‌کنیم رفتیم پیتزا خورده‌ایم.

مسئول کشیدن غذا کاملا بداخلاق و بی‌حوصله است، با اخم یک ماهی کوچولو که شاید قدش به ۱۵ سانتی‌متر هم نرسد (با کله و دم) در ظرف می‌گذارد، و در جواب درخواستم به گذاشتن ته‌دیگ اول داد می‌زند که چرا عجله می‌کنی و بعد می‌گوید نداریم. کمی ناراحت می‌شویم ولی بعد با دوستم می‌خندیم که چقدر به جای حس دانشجوی دکتری بودن حس الیور تویست بودن می‌کنیم.

سر غذا از کنار دستیمان قیمت غذا را می‌پرسیم می‌گوید اگر رزرو کرده باشی ۱۴۰ تومان و اگر نکرده باشی ۳۰۰ تومان. مشکل حل شد، ما فکر می‌کردیم قیمت غذا با رزور و بی‌رزرو یکی است.

در راه برگشت، دوستم یادآوری می‌کند که پیتزای مربوطه فقط پولش رفته، ولی ما که پیتزایی نخوردیم. می‌گویم خوبیش به همینه دیگر! هم پیتزا خوردیم هم اینکه شانس آوردیم و از شر خوردن آت و آشغال‌های پیتزا راحت شده‌ایم.

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]