یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱٠:٠٢ ‎ب.ظ سه‌شنبه ٢٢ اسفند ،۱۳۸٥

 

پراکنده‌گویی

 

دیشب در یک رکوردشکنی تاریخی فقط ۳:۳۰ خوابیدم!!! داشتم مسئله ریاضی حل می‌کردم صبح هم باید زودتر می‌رفتم دانشگاه تا تمرین‌ها را چک کنم. یک دفعه یاد دوران دبیرستانم افتادم؛ دبیرستان که بودم کلی تمرین اضافه هندسه بهمان می‌دادند و من و بابا شب‌ها تا خیلی دیروقت با هم می‌نشستیم و تمرین حل می‌کردیم. هم من و هم بابا عاشق هندسه بودیم و کلی حال می‌کردیم از سر و کله زدن با مسائل عجیب غریب و ایده دادن برای حلش.

توضیح: من ساعت ۳:۳۰ نخوابيدم ‌ها!! کلا سه ساعت و نيم خوابيدم! و اين موضوع براي مني که به نظرم مدت خواب لازم و کافي ۸ ساعت است و براي کمتر از ۷ ساعت خواب حتما بايد جلسه جبراني بگذارم خيلي خيلي مهم است.

**************

وقتی باران آمده باشد و زمین‌ها خیس باشد، گلی و کثیف شدن شلوار امری است نسبتا طبیعی بخصوص برای پاچه سمت چپ شلوار من!! فکر می‌کنم دلیلش شدت ضربه در پای چپم باشد. امروز که دانشگاه رسیدم دیدم برخلاف همیشه که پشت شلوارم گلی می‌شود، اینبار جلوی دو پاچه شلوارم گلی است!! احتمالا تنها دلیل قانع‌کننده می‌تواند این باشد که دنده‌عقب راه رفته‌ام!!

**************

یکی از سوالات مهم من در زندگی این بوده: وقتی مو در زمان خاصی تصمیم می‌گیرد که شروع کند به سفید شدن، آن لاخ مویی که سفید می‌شود و قبلش سیاه بوده، در لحظه تغییر چه اتفاقی برایش می‌افتد. منظورم این است که آیا یک دفعه‌ای یا به قولی ییهو وسط کار سوئیچ می‌کند به رنگ سفید و در نتیجه یک لاخ مو حاصل می‌شود که نصفش سیاه است و نصفش سفید، و یا اینکه تصمیم لاخ مو به تغییر رنگ همینطوری بی‌حساب و کتاب نیست و باید قبلش مو از ریشه ریخته باشد (مثل موهایی که موقع شانه کردن می‌ریزند) و بعد موی جدید با رنگ یک دست سفید بیرون بیاید.

البته فکر نکنید که من برای کشف حقیقت زحمت نکشیده‌ام!! تقریبا دو سال پیش از یک متخصص پوست سوال کردم ولی هرچی توضیح دادم منظورم را نفهمید، آخر دکتر هم اینقدر خنگ!!

حالا چی شده که مجدد یاد این سوال افتادم!! جدیدا ۳ لاخ موی سفید در لای موهایم کشف کرده‌ام که ۲ تایشان کاملا جدید بودند و تازه از مادر زاده شده بودند. طبق نتایج مشاهداتم کاملا کوچولو بودند و موی ۲ رنگه نبودند. لذا عجالتا فرضیه اول باطل می‌شود.

پیر شدیم خواهر!!

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]