یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱٠:٥٩ ‎ق.ظ دوشنبه ٢٧ فروردین ،۱۳۸٦

 

آواز

 

این جلسه استاد آوازم می‌گفت از این به بعد باید سعی کنید روی عمقی کردن صدایتان کار کنید. یعنی که صدا از ته حنجره بیاید بجای اینکه سطحی و از دم گلو باشد. راهی که برای اینکار پیشنهاد کرده بود خیلی باحال بود: سعی کنید تمرکز کنید و بگویید که صدا برود ته حنجره، بعد یک مدت صدا خودش جایش را پیدا می‌کند!!

یکی از تفاوت‌های تمرین آواز با ساز این است که آدم در ساز می‌داند که اگر مثل فلان سیم را کمی یواش یا محکم فشار دهد چه اتفاقی می‌افتد. ولی در مورد آواز چنین وضعیتی ممکن نیست. یک پروسه سعی و خطاست. شما باید آنقدر بشنوید و آنقدر جاهای مختلف دهان و حنجره‌تان را با شدت‌های متفاوت فشار دهید تا نهایتا به نتیجه دلخواه برسید. و تازه به احتمال زیاد از خیلی از مناطق تولید صدا اصلا اطلاعی ندارید و فکرش را هم نمی‌کنید که بتوانید این صدا را از خودتان بیرون بکشید. مجموعا تلاش بامزه‌ای است که نیازمند صبر، صبر، و صبر زیاد است.

مشکل این است که بعد از این همه تلاش و از نظر خودتان و استاد و همکلاسی‌هایتان پیشرفت زیاد، بقیه چندان هم بنظرشان نمی‌آید که کار خاصی کرده‌اید و یا حتی قشنگ می‌خوانید!! این جاست که باید سعی کنید وابستگیتان به نظرات دیگران را به صفر برسانید و تو حالتان نخورد تا در آینده به تدریج به جاهای خوبی برسید.

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]