یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱۱:۱۳ ‎ب.ظ پنجشنبه ۱٠ فروردین ،۱۳۸٥

 

۱۴۰،۰۰۰ ياسين

 

مامان از قول يکی از خانمهای بهزيستی تعريف می کرد که يک خانم خيلی روحانی و با کمالات و با دين و ايمانی حضرت فاطمه را در خواب می بيند. ايشان می گويند يک بلای خيلی بزرگ و بدی (که همانا تحريم و جنگ است) قرار است برای ايران اتفاق بيفتد. ولی اگر مردم تا اربعين (آخر صفر) ۱۴۰،۰۰۰ ياسين بخوانند اين بلا مرتفع می شود. مامان اينها را تعريف کرد و گفت که قبول کرده که ۱۰ تا ياسين بخواند. می گفت خواندن قرآن که ضرر ندارد. هم يک ثوابی دارد و هم ممکن است فايده ای داشته باشد.

جديدا دارم به اثرات بد به تحريف کشيده شده بعضی از اعتقاداتمان فکر می کنم، که يکی از آنها دعاست. البته اول بگويم که واقعا به دعا و اثراتش اعتقاد دارم. ولی فکر نکنم کار کرد و اثر دعا به صورت يک معجزه و يک الهام درونی در ذهن سران شورای امنيت و يا آمريکا باشد تا از فکر حمله به ايران منصرف شوند.

بدتر از همه اين است که فکر می کنم که برای ما دعا کردن شده حلال همه مشکلات. هر چقدر دلمان خواست خرابکاری و بی فکری و حماقت بکنيم (در همه زمينها من جمله ازدواج)‌ آخرش هم دعا کنيم که ان شاء الله طوری نمی شود، يا اگر طور بدی شده، خدا خودش يک جوری درستش کند ورد زبانهايمان شده «توکل کن به خدا، همه چيز خودش درست می شود» و ....بعدش هم دلمان خوش است که داريم يک کاری می کنيم. خوب بالاخره دعا کردن و خواندن ۱۴۰،۰۰۰ ياسين کم کاری نيست که! و خودمان را توجيه کنيم که کاری که از دست ما بر نمی آيد، همين دعا کردن بر می آمد انجامش داديم، بقيه اش را خدا خودش درست کند.

واقعا اگر شما جای خدا نشسته بوديد حاضر بوديد برای چنين مردم تنبل و تن پروری انگشتتان را هم تکان دهيد؟ مگر خدا بيکار است که اين همه قانون و نظامی را که برای دنيا تدوين کرده با دو خط دعا همشان را بريزد دور؟ هر کاری يک اثری دارد. وقتی کاری را انجام می دهيم بايد بدانيم که ممکن است اثر نامطلوبی هم داشته باشد اگر آمادگيش را داريم شروع کنيم، اگر نداريم دعا کردن برای اينکه آن اتفاق بد نيفتد
بی فايده است. به قول يک نفر ما انتظار داريم با دعا کردن ۲×۲ مان بجای ۴ تا بشود ۷ تا. در حاليکه تا قيام قيامت هم ۲×۲=۴ است.

 

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]