یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

٥:٢٩ ‎ب.ظ سه‌شنبه ٢٥ دی ،۱۳۸٦

 

نتيجه‌گيری اخلاقی

 

اینکه تمام ماوقع از اول جلوی چشممان نیست، و در هر مرحله و با هر حرفی بخش بیشتری از آن برایمان معلوم می‌شود و همراه با آن دیدمان به مسئله تغییر می‌کند، خیلی هیجان انگیز است. بخصوص در دعواها که هر طرف دعوا جریان را طوری تعریف می‌کند که انگار مثل انرژی هسته‌ای حق مسلم با اوست! همینجا هم اضافه کنم که من اعتقاد ندارم که مردم از قصد دروغ می‌گویند و ماجرا را طور دیگری بازگو می‌کنند، فقط بعضی وقت‌ها که گندش در‌می‌آید به خودم می‌گویم که آنها همینجوری که می‌گویند ماجرا را دیده‌اند و خوب البته بعضی جاهایش را هم به صلاحدید خود سانسور کرده‌اند.

اینجا (آزمایشگاه دانشگاه) بازهم شلوغ پلوغ شده. دعوا این بار سر کمدهاست. کلا بحث سر موضوعات بیخود و یکی بدو کردن و تحلیل حرف‌ها و کارهای بقیه یکی از موارد رایج در آزمایشگاه است، که هرچقدر هم حوصله‌اش را نداشته باشی و کار داشته باشی و نخواهی در جریان قرار بگیری و نظر بدهی و قضاوت کنی، با توجه به پیشکسوت بودنت مجبوری تحمل کنی، مگر اینکه بطرز کاملا غیرمودبانه‌ای از صحبت‌ها فرار کنی.

۸ تا کشو اینجاست که کلید‌هایش دست بچه‌هاست (غالبا بچه‌های قدیمی‌تر). من و دوستم هم اشتراکا یک کلید داریم (داشتیم!)، بالاخره دانشجوی دکتری هستیم و با توجه به حضور فعال حق خودمان می‌دانیم. بقیه کشوها ۳ تایشان دست یکی از بچه‌هاست، که می‌گوید در ۲ تا از این کشوها وسایل پروژه یکی از اساتید قرار دارد.  بقیه هم بصورت انفرادی دست چند نفر دیگر که از این بین ۲ نفرشان هم فارغ التحصیل شده‌اند. بچه‌های جدید صدایشان در‌آمده که چرا ما کلید نداریم، و اعتراض را به استاد مسئول آزمایشگاه رسانده‌اند و ...

واقعا حوصله ندارم این چرت و پرت‌ها را یکبار دیگر بنویسم، تنها نکته‌ای که می‌خواستم بگویم همان نتیجه‌گیری اولیه است که شماهایی که جریانات را نمی‌دانید خودتان نمی‌توانید نتیجه بگیرید، من کمکتان کردم!!

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]