یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

٩:٥٦ ‎ب.ظ جمعه ۱ اردیبهشت ،۱۳۸٥

 

تشريح فلفل

 

موقعی که فلفهای من می خواهند سر از خاک بيرون در می آورند، به صورت يک U برعكس هستند و بعد چند روز يكی از پايه های U برعكس سرش را بلند می كند و دو تا برگ كوچولو پيدا می كند و شروع به بزرگ شدن می كند. برای فرهاد كنجكاو اين سؤال پيش آمده بود كه آيا تخم فلفل (همتون فلفل دلمه ای كه خورديد و می دانيد تخمش چه جوريه) وسط قسمت ساقه و ريشه قرار دارد يعنی آيا از تخم فلفل دو سر جداگانه رشد می كند كه يكی به سمت زمين می رود و می شود ريشه و ديگری به سمت آسمان می‌آيد و اسمش می شود ساقه، و يا يك جور ديگری است.

نهايتا پريشبها در نهايت قساوت و با ملايمت بسيار يكی از اين U های برعكس را از ريشه از خاك در آوردم. برخلاف تصور من، از تخم فقط يك سر بيرون آمده بود كه آن هم ريشه بود. اين ريشه بزرگ و بزرگتر شده بود و در حين بزرگ شدن سعی می كند تخم را به سمت بيرون هل دهد. ولی چون خود تخم به نظرم كمی سنگين بوده، راحت بالا نمی رود به همين دليل من شاهد يك U برعكس بودم كه يك پايه اش تخم و پايه ديگرش ريشه است. بعد از مدتی كه U برعكس بزرگ و پرزور می شود، تخم را از خاك بيرون می كشد و در همين موقع برگهايی كه در اين مدت تخم بوجود آمده اند، بيرون می آيند. و پوسته تخم روی خاك می افتد.

بعد از اين تلاش كنجكاوانه، قساوتمندانه! نهايت تلاشم را كردم كه فلفل آزمايشگاهی را سرجايش برگردانم ولی هنوز نمی دانم گرفته يا نه.

دعا كنيد بگيرد.

 

 
 

ريحانه

 

 
ريحانه



نویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]