یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱۱:٥٦ ‎ب.ظ پنجشنبه ٢۱ اردیبهشت ،۱۳۸٥

 

امروز

 

من امتحانم را دادم. تنها نکات مثبت در مورد اين امتحان، يکی اين بود که بالاخره تمام شد و ديگری اينکه من برای اولين بار در عمرم در جلسه امتحان توانستم يک تابع لياپانوف مناسب پيدا کنم.

دانشگاه به همان خوبی سابق بود. جلوی ساختمان فشار قوی، به جای رزهای قرمز ساقه کوتاه که من دوستشان ندارم، رزهای سفيد، سرخ و صورتی ساقه بلند کاشته بود. درختهای سرو هم کلی بزرگ شده بودند. به يکيشان که هميشه با زور طناب صاف نگهش می داشتند، اگر با دقت نگاه می کردی می ديدی که با هرس کردن اندک کجيش را مخفی کرده اند. ولی گذشته از اين برای خودش يک سرو درست و حسابی شده بود.

بعد از امتحان رفتم نمايشگاه کتاب. حساب کردم امتحان ۵:۱۵ تمام می شود و اگر تا ۶ برسم نمايشگاه، ۲ ساعت وقت دارم. ولی آنقدر خسته بودم که تا ۷:۳۰ بيشتر نماندم. فکر کردم دلم می خواهد ادبيات کلاسيک بخوانم. نمی دانم شايد من جای کتابهای اينجوری را بلد نيستم خيلی نتوانستم چيزهايی که دوست داشتم را پيدا کنم. بالاخره کتاب غرور و تعصب (جين آستن) و گزارش به خاک يونان (نيکوس کازانتراکيس) را خريدم. برای اينکه ادبيات نسبتا مدرن را هم بی نصيب نگذاشته باشم و همچنين به دليل اينکه قيمت کتاب را بجای ۸۰۰ تومان ۵۰۰ تومان ديدم و فکر کردم مفت است! کتاب چنين گذشت بر من (ناتاليا گينزبورگ) را هم خريدم.

مدتها پيش به دنبال کتاب رسائل استاد (علامه کرباسچيان) تمام کتابفروشيهای انقلاب را بی نتيجه زير پا گذاشته بودم. تو نمايشگاه که کاملا بصورت رندوم سالنهايش را می رفتم، يک دفعه ياد اين کتاب افتادم و از دفتر يادداشتم اسمش را نگاه کردم. کمتر از ۵ دقيقه بعد جلوی غرفه ای بودم که اين کتاب را می فروخت! به هر حال جوينده يابنده است. آن بار هم مطمئن بودم که دير يا زود پيدايش می کنم.

علامه کرباسچيان از مؤسسين مدرسه علوی، نيک پرور و نيکان است. اين کتاب مجموعه نامه هايش به يکی از شاگردانش است که برای ادامه تحصيل به خارج از کشور رفته است. در هر نامه ای يک تمرين و راهکار عملی برای آدم شدن! ارائه کرده است. اولين نامه سفارش به خواب سرشب و سحرخيزی است. توصيه کرده است که ناهار را سبک بخريم تا اول شب گرسنه شويم و بعد از خوردن شام بخوابيم. حتی اگر خوابمان هم نمی برد دراز بکشيم. اين تمرين برای ۱ ماه است تا به تدريج زود خوابيدن و سحرخيزی عادتمان شود.

 

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]