یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱٢:٢٦ ‎ب.ظ دوشنبه ۱٥ خرداد ،۱۳۸٥

 

يک جنايت

 

چند وقتی است که دو تا کفتر چاهی کنار پنجره آشپزخانه همسايه بالايی ما که به نورگير باز می‌شود، لانه ساخته‌اند. دو تا تخم هم گذاشته بودند که به سلامتی و ميمنت تبديل به جوجه شده بود. چند روز پيش يک بار که کفترها در آشيانه نبودند يکی از کبوترهای طوقی (که دور گردنشان نوار سبز و قرمز است) وارد لانه شد و جوجه‌های بخت‌ برگشته را کشت! کبوترها بعد از بازگشت به خانه و ديدن اين صحنه جنايت هولناک، يک روز در لانه ماندند و بعد برای هميشه آشيانه‌شان را ترک کردند.

نمی‌دانم دليل اين اتفاق چيست. آخر کبوتر طوقی که گوشت‌خوار نيست. چند تا حدس می‌شود زد:

۱- شايد کبوتر طوقی مامور وزارت بهداشت کبوتری بوده، و چون پدر و مادر جوجه‌ها قبلا مبتلا به آنفولانزای مرغی شده بودند، به آنها اخطار شده بود که بچه‌دار نشوند. ولی چون حرف گوش نداده بودند، مامور فرستادند و جوجه‌ها را معدوم کردند. اين جور کارها برای پيشگيری از شيوع بيماری انجام می‌شوند و دليل بدجنسانه‌ای ندارند.

۲- شايد درگيری قومی قبيله‌ای بين کبوترهای طوقی و کفترهای چاهی بوده، و اين انتقام خون و خونريزی‌های جنگ‌های قبلی بوده است.

۳- شايد هم اين کبوترها جادوگری چيزی هستند که بصورت کبوتر تغيير شکل داده‌اند (رجوع شود به مجموعه کتاب‌های هری پاتر) و کبوترهای طوقی ماموران لرد ولدمورت بوده‌اند که ماموريت داشته‌ آنها را از بين ببرد.

۴- به قول مامانم همانطور که آدم بدجنس وجود دارد، کبوتر جنس خراب و مردم آزار هم وجود دارد.

همين الان دو کبوتر دوباره به لانه‌شان برگشتند.

 *******

پسنوشت:

توضيحات کاملا ضروري: مثل اينکه من خوب در جريان ماوقع قرار نداشتم. کبوتر طوقی وارد لانه کبوترهای بيچاره شده، با درگيری آنها را از آنجا بيرون کرده، و بعد جوجه‌ها را به پايين پرتاب کرده و لانه را در اختيار خود می‌گيرد. مثل اينکه هدف اين جنايت فقط و فقط اشغال آشيانه بوده و بس. کبوترهای صاحبخانه هم بعد از اين ماجرا چند باری با حسرت فقط از دور به آشيانه سابقشان و جنازه فرزندانشان روی زمين نگاه کرده‌اند.

من خيلی غصه خوردم. با اينکه هيچوقت در مورد کارهای جانورها قضاوت نمی‌کنم و هميشه به خودم می‌گويم اين چرخه زندگی آنهاست که قوی ضعيف را از بين ببرد و اينطوری تعادل برقرار شود، ولی اينبار احساس حق کشی زيادی می‌کنم و هيچ جوری نمی‌توانم به چرخه زندگی ربطش بدهم. مگر اينکه اين کبوتر طوقی‌ها آشيانه سازی بلد نباشند و مدلشان اين باشد که در خانه سايرين زندگی کنند. خوب هيکل برو برای خودت خانه بساز. چرا بچه مردم را می‌کشی؟!!

 

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]