یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

٢:٤۱ ‎ب.ظ دوشنبه ٢٩ خرداد ،۱۳۸٥

 

مشکلات بزرگ برای آدم‌های بزرگ!!

 

يکی از سوالات مهم من در زندگی در مورد نفخ معده است. مشکلم را مطرح می‌کنم اگر توانستيد کمک کنيد، ممنون می‌شوم.

واضح و مبرهن است که با خوردن برخی غذاها بخصوص حبوبات، آدم دچار نفخ معده می‌شود که حالتی است که در آن فرد به مدت چندين ساعت، در هر ۱۵-۲۰ دقيقه يکبار برای تخليه باد معده بايد به دستشويی پناه ببرد و ممکن است در آخر به اين نتيجه برسد که اين همه رفت و آمد برای چه!

سؤالی که برای من پيش آمده اين است:

حالا به هر دليلی اين بادهای معده بوجود آمده باشند، آيا حجم اين بادها ثابت است؟ يعنی اگر بطور مثال ۰.۵ ليتر باد در شکم آدم جمع شده باشد (توجه کنيد که با چه دقتی از واحد اندازه‌گيری حجم استفاده کرده‌ام!) اگر اين ۰.۵ ليتر تخليه شوند، مشکل حل است؟ و يا اينکه مشکل نفخ معده، بخاطر حالتی است که برای معده پيش می‌آيد و بر اثر آن مقداری از هوايی که نمی‌دانم به چه طريقی وارد معده شده است، بخاطر خاصيتی که مواد نفخ دار دارند، تا مدتی در دل آدم جمع می‌شوند. و در نتيجه حجم اين باد ثابت نيست. و تا هنگامی که اين مواد نفخ‌دار در شکم آدم هستند و يا تاثيرشان از بين نرفته، اين حالت در آدم باقی می‌ماند. و لذا حتی اگر تمام بادی که در اين لحظه در شکم شما جمع شده باشد هم تخليه شود باز هم ۱۵ دقيقه ديگر مجبوريد برای تخليه بادهای توليد جديد به دستشويی پناه ببريد؟

ممکن است بپرسيد چه فرقی دارد. برايتان توضيح می‌دهم خيلی فرق دارد! چون در حالت اول وقتی شما در دستشويی هستيد تمام تلاش خود را بکار می‌بريد تا بادهای بيشتری را خالی کنيد تا زودتر معده‌تان خالی و راحت شود. ولی در حالت دوم چون خالی کردن معده تاثير چندانی در رفع اين مشکل ندارد، ممکن است ترجيح بدهيد ديرتر به دستشويی برويد.

حالا نظر شما چيست؟

 

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]