یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱٢:٢٧ ‎ق.ظ شنبه ۱٠ تیر ،۱۳۸٥

 

آش شله قلم کار!

 

دو ماه پیش بعد از مدت‌ها تصمیم گرفتم که یک back up از فایل‌های اخیر بگیرم. اصولا فایل‌های من به دو بخش اصلی درسی و غیردرسی تقسیم بندی می‌شود. فایل‌های غیردرسی در فولدری به نام fun نگهداری می‌شوند و بقیه فایل‌ها برحسب نام درس یا پروژه ممکن است در هر فولدر یا زیرفولدری و با هر نامی نگهداری شوند. تا اینجای قضیه مشکل چندان حادی در طبقه بندی وجود ندارد. مشکل از اینجا شروع می‌شود و به تدریج وخیم‌تر می‌شود:

ما یک کامپیوتر داریم و متاسفانه دو هارددیسک! هارد دیسک جدیدتر در زمانی جایگزین هارددیسک قدیمی شده و از هارد قدیم فقط برای backup گیری و یا ذخیره فایل‌های نه چندان ضروری استفاده می‌شود. متاسفانه در زمان نقل و انتقال از هارد قدیم به جدید، بنده به دلایلی همه فایل‌هایم را منتقل نکردم و چون همیشه برای احتیاط copy-paste می‌کنم نه cut-paste و بعد از اتمام نقل و انتقال به دلیل تنبلی و یا حزم اندیشی زیاد!! از پاک کردن فایل‌های انتقالی خودداری می‌کنم، فایل‌‌های بنده به دو بخش مجزا با همپوشانی بسیار زیاد تقسیم می‌شوند.

این مشکل با آمدن یک لپ‌تاپ به خانه ما بشدت افزایش یافت. چرا که اگر نقل و انتقال از هارد قدیم به جدید فقط 1 بار صورت گرفته باشد، انتقال فایل از لپ‌تاپ به کامپیوتر و برعکس ممکن است در طول هفته چند بار صورت گیرد! علاوه براینکه برای این نقل و انتقالات از موجودی به نام usb دیسک استفاده می‌شود و طبیعتا! فایل‌های انتقالی مستقل از اینکه بعدا copy شده‌اند یا نه، از روی آن پاک نمی‌شوند؛ تا اینکه روزی روزگاری بدلیل کمبود حافظه، فایل‌های روی آن بر روی فولدری بنام usb یا usb-disk یا usb-rey یا هر نام دیگری در کامپیوتر یا لپ‌تاپ cut-paste شوند.

به این وضعیت اسف‌بار، وجود کامپیوتری در دانشگاه و آزمایشگاه را نیز اضافه کنید علاوه برا اینکه برای نشان دادن کارهایم به استادم هم باز محتاج استفاده از usb دیسک هستم.

لذا یکی از تصمیمات مهم من بعد از دفاع، یک کاسه کردن همه فایل‌ها و پاک کردن موارد مشابه و غیرضروری بود. ولی با توجه به گذشت ۸ ماه، متوجه شدم که بنده عمری چنین کاری را انجام نخواهم داد. از طرفی سایز مجموع این فایل‌ها بسیار فراتر از یک سی‌دی بود و تقسیم‌بندی آن در چند سی‌دی هم باعث سردرگمی زیادی می‌شد.

خوشبختانه برادرم برای copy کردن چند فیلم DVD writer دوستش را امانت گرفته بود و من متوجه شدم که تنها راه حل موجود برای back up گیری استفاده از این وسیله است. اشتباهی که مجددا مرتکب شدم این بود که باز هم حیفم آمد تا فایل‌های اصلی را پاک کنم.

تا امروز که می‌خواستم رزومه‌ام را کامل کنم و از همه مقالاتم پرینت بگیرم متوجه عمق فاجعه نشده بودم. ولی امروز که برای پیدا کردن آخرین نسخه مربوط به هر مقاله مجبور شدم تقریبا ۶-۷ فایل با اسم‌های مشابه را باز و بسته کنم، و هنوز که هنوز است نتوانسته‌ام نسخه آخر یکی از مقالاتم را پیدا کنم، حساب کار بخوبی دستم آمد!

با توجه به همه موارد فوق، اینجانب در حضور همه شما عزیزان و در پیشگاه خداوند بزرگ، متعهد می‌شوم در صورت شروع مجدد تحصیل، دیگر مرتکب چنین غلطی نشوم.

آمین

 

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]