یادداشت‌های روزانه من


منزل
تماس
 

۱۱:۳٢ ‎ب.ظ دوشنبه ۱٢ تیر ،۱۳۸٥

 

مشاور پير

 

يکی از دوستانم، دختری دارد که به کلاس دوم دبستان می‌رود. پس از تحقيق زياد، اين خانم دخترش را به يکی از مدارس مذهبی معروف می‌فرستد. دوستم حسابی از دست مشاور مدرسه شاکی بود. می‌گفت اين مشاور خانمی است ۷۰ ساله! و وقتی مادر خود من در اين سن و سال حال و حوصله دختر مرا ندارد، اين خانم چطور می‌تواند با اين همه دختر بچه سر و کله بزند و مشکلاتشان را بفهمد.

چند وقت پيش که به مدرسه رفته بود، اين خانم مشاور به او توصيه کرده بود که دخترش دو کلاس يکی کند و گفته بود چون جثه دخترت نسبت به هم سن و سال‌هايش بزرگ‌تر است، در کلاس رياست می‌کند ولی اگر با بچه‌های بزرگ‌تر از خودش درس بخواند، اين روحيه‌اش ترک می‌شود!!!

موضوع ديگری که اين خانم شديدا از آن شاکی بود، حرف خانم مشاور بود که می‌گفت دختر شما در مورد روابط جنسی اطلاعاتی (!) دارد و به عنوان دليل گفته بود که  روزی در کلاس از بچه‌ها پرسيده بود که اگر آب دستشويی قطع شده باشد، بايد چکار کرد. هرکدام از بچه‌ها جوابی داده بود و نهايتا يکي می‌گويد از آفتابه استفاده می‌کنيم. در اينجا دختر شما در گوش بغل دستيش چيزی گفته و ريز ريز خنديده‌اند!!!

حالا يکی بايد به اين خانم مشاور بگويد خانم محترم اولا در روانشناسی جديد، نه تنها اصراری بر مخفی‌کاری و قايم کردن اطلاعات در اين زمينه از بچه‌ها وجود ندارد، بلکه توصيه می‌شود که آنها را با اين مسائل آشنا کنند. بعدش هم بچه‌ها از ترک روی ديوار هم خنده‌شان می‌گيرد، اين شد دليل؟

در تاييد حرف‌های دوستم، يکی ديگر از بچه‌ها تعريف کرد که وقتی برادر بزرگترش کلاس سوم بوده‌، معلمشان به آنها می‌گويد کرم ابريشم بگيرند و بزرگ کند و هر روز تغييرات آنها را يادداشت کنند؛ که اين تغييرات شامل بزرگ شدن، پيله ساختن، بيرون آمدن از پيله، جفت‌گيری و تخمگذاری و نهايتا مرگ پروانه‌ها می‌باشد.

خواهر ديگر که يک سال از او کوچکتر بوده، با ذوق و شوق برای همکلاسی‌هايش نتايج اين آزمايش جالب را تعريف می‌کرده و در ضمن تعريف می‌گويد که پروانه‌ها پشتشان را بهم کردند و بعد از چند روز يک عالمه تخم گذاشتند و....

چند روز بعد مدير مدرسه، مادر دوستم را به مدرسه احضار می‌کند که چرا دخترتان چنين مسائلی را می‌داند و ...

البته اين قضيه مال تقريبا ۲۰ سال پيش است ولی ظاهرا از آن موقع موضع‌گيری‌ها اگر احمقانه‌تر نشده باشند، تغيير خاصی نکرده‌اند و اينطور که دارد پيش می‌رود تا ۴۰ سال ديگر هم فرقی نخواهد کرد.

 

 
 

ريحانه

 

 
ريحانهنویسندگان
ريحانه


آرشیو وبلاگ
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
اسفند ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤

لینک دوستان
خورشيد خانوم
ساروی کيجا
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد
نيلوفر و بودنش
A Weblog to Share Files
آفتاب سبز
حباب
از پشت يک سوم
ماجراهای روزانه من
يک محسن
وبلاگ فارسی
قالب وبلاگ
اخبار جهان
اخبار فاوا
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]