اوضاع شرکت

تقریبا از فروردین به این طرف اوضاع شرکت در حال بد و بدتر شدن می‌رفته. حقوقی که اوایل با ۷-۸ روز تاخیر داده می‌شد در آخرین رکورد شکنی با بیش از ۱ ماه تاخیر پرداخت شد. یعنی ما حقوق شهریور و تتمه حقوق مرداد برای کسانی که حقوقشان از ۴۰۰ هزار تومان بیشتر بود را شنبه هفته پیش گرفتیم و امیدواریم قبل از پایان آبان حقوق مهر را هم بگیریم که بنظر بعید می‌آید.

شرکت ما یک شرکت تحقیقاتی است. خودش محصول یا خدماتی تولید نمی‌کند که با فروش مستقیم آن درآمدش تامین شود. یک دستور کار کلی برای تولید یک محصول در سطح جهانی برای شرکت وجود دارد. که کار تقریبا دو سال و نیم بچه‌هاست. و تا جایی که من می‌دانم پروژه کار درستی است که نشان از بلندپروازی مدیران شرکت دارد. ولی تا گوساله گاو شود دل مادرش آب شود. و چون باد هوا برای کارمندان شرکت پول نمی‌شود باید سازمان‌ها و نهادهایی نظیر صنایع نوین را راضی کنند که پروژه ارزشمند است تا آنها برای انجام فازهای مختلف کار پولی بدهند. یعنی چشم امید شرکت و کارمندانش به حاتم بخشی این سازمان‌های دولتی است (اشاره‌ای دارم به تغییر دولت و تاثیرش بر اوضاع خودمان!) 

البته در این دو سال گذشته اوضاع نسبتا راضی کننده بوده ولی اخیرا هم بدلیل بدقولی‌های آن شرکت‌ها در پرداخت مطالبات و هم ظاهرا بدلیل تصمیمات تاکتیکی اشتباه مدیران، شرکت بدجوری به پیسی خورده‌است و آینده شرکت در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بدحسابی کردن‌ها، مشخص نبودن وضعیت کاری‌ بچه‌ها، و نگرانی از اوضاع آینده باعث دلسرد شدن بچه‌ها به کار شده و خیلی‌ها بفکر استعفا دادن و پیدا کردن کار جدیدند، و بعضی‌ها هم به کار دوم بصورت پروژه‌ای رو آورده‌اند که نتیجه هر دو و در نظر گرفتن بیحالی مضاعف ماه رمضان افزایش ساعت‌های مرخصی بچه‌ها در این اواخر شده است.

مثل اینکه مدیرهای شرکت هم که در حالت بحرانی قرار دارند از این وضعیت خیلی شاکی شده‌اند و اخبار کاملا موثق هنوز رسمی نشده‌ حکایت از این دارد که در بخشنامه‌ای از فردا تمام مرخصی‌های ساعتی لغو خواهد شد.

از من که گذشت؛ پاره وقتم و آمد و رفتم تقریبا به خودم مربوط است و گرنه این وضع برایم سخت بود و خیلی عصبانی می‌شدم. حالا ببینیم عکس‌العمل بچه‌ها فردا چگونه است.

/ 3 نظر / 5 بازدید
آزيتا

فردا شده ولی هيچ اتفاقی نيافتاده ، حتی يک اعتراض کوچک. همه از ترس شنیدن این جمله؛ همينه که هست . ميخواي بخواه ، نمیخوای.....؛ سکوت اختيار کردن.متاسفانه نظام برده داری، هنوز بر اين جامعه بی قانون حاکمه.

ريحانه

متاسفانه راست می‌گی. :(